Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Кореја

Sindumangok-ro 73, Gongdo-eup

Anseong-si, Gyeonggi-do, 17558

REPUBLIC OF KOREA

+82 31-690-0033

Обиколки

понеделник до петок

8:00 до 11:00 часот и 13:00 до 16:00 часот

времетраење: 2 часа

Дејност

Секоја година се печатат 18 милиони списанија на 6 јазици и се испорачуваат 850 тони литература. Се преведува на корејски и на корејски знаковен јазик. Се прават видеоснимки на корејски знаковен јазик.

Преземи проспект за обиколка