Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Кенија

Elgeyo Marakwet Rd

Kilimani area near Adams Arcade

NAIROBI

KENYA

+254 20-5141500

Обиколки

понеделник до петок

8:00 до 11:00 часот и 13:00 до 16:00 часот

времетраење: 1 час и 30 минути

Дејност

Го надгледува преведувањето на библиска литература на десет различни јазици, меѓу кои и кениски знаковен јазик. Прави аудио и видеоснимки на локалните јазици. Ја надгледува активноста на Јеховините сведоци и во неколку соседни земји.

Преземи проспект за обиколка