Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Камерун

Les Témoins de Jéhovah du Cameroun

Ancienne Route SONEL

Bonamikano, Bonabéri,

DOUALA

CAMEROON

+237 243-82-18-30

+237 243-82-18-34

+237 699-99-55-02

Обиколки

среда и петок

14:00 до 16:30 часот

времетраење: 30 минути

Дејност

Се надгледува активноста на повеќе од 40.000 на Јеховини сведоци во Камерун, Габон и Екваторска Гвинеја. Се испорачува литература во пет африкански земји.

Преземи проспект за обиколка