Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Јужноафриканска Република

1 Robert Broom Drive East

Rangeview

KRUGERSDORP

1739

SOUTH AFRICA

+27 11-761-1000

Обиколки

понеделник до петок

8:00 до 11:00 часот и 13:00 до 16:00 часот

времетраење: 2 часа

Дејност

Се печатат книги, списанија, брошури и трактати на 130 јазици и се испорачуваат во повеќе од 15.000 собранија во 20 земји. Се преведува библиска литература на 23 јазици. Помага во изградбата на Сали на Јеховините сведоци во 42 земји.

Преземи проспект за обиколка