Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Израел

Watchtower Association of Israel, RA

Shefer Street 23

6516604 TEL AVIV

ISRAEL

+972 3-5164039

Обиколки

недела до четврток

8:00 до 11:00 часот и 13:00 до 16:00 часот

времетраење: 45 минути до 1 час

Дејност

Се преведува библиска литература на хебрејски и израелски знаковен јазик. Им се дава поддршка на собранијата низ целата земја.

Преземи проспект за обиколка.