Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Италија

Congregazione Cristiana Dei Testimoni di Geova

Via della Bufalotta 1281

I-00138 ROME RM

ITALY

+39 06-872941

Обиколки

понеделник до петок

8:00 до 10:30 часот и 13:00 до 15:30 часот

времетраење: 1 час

Дејност

Се преведува библиска литература на италијански и на италијански знаковен јазик. Се прават аудио и видеоснимки. Се надгледува активноста на преку 3.000 собранија и групи во Италија и во други земји.

Преземи проспект за обиколка