Префрли се на текстот

Јеховини сведоци

Select language македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Индонезија

Saksi Saksi Yehuwa Indonesia

Central Park APL Office Tower, Floor 31

Jl. S. Parman Kav. 28

Jakarta 11470

INDONESIA

+62-21-2986-0800

Обиколки

понеделник до петок

10:30 до 11:00 часот и 13:30 до 16:00 часот

времетраење: 1 час

Дејност

Преведува библиска литература на индонезиски и на 25 локални јазици. Испорачува библиска литература низ целиот индонезиски архипелаг.

Преземи проспект за обиколка