Префрли се на текстот

Јеховини сведоци

Select language македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Индија

927/1 Addevishwanathapura

Rajanukunte

BANGALORE-KAR 560 064

INDIA

+91 98-4547-6425

+91 98-4534-8815

+91 96-8611-4293

+91 80-2846-8072

+91 80-2846-8073

Обиколки

понеделник до петок

8:00 до 11:00 часот и 13:00 до 15:00 часот

времетраење: 1 час и 30 минути

Дејност

Се преведува библиска литература на 18 индиски јазици. Се печатат публикации на 24 индиски јазици. Се испорачува литература во Индија и во девет други земји.

Преземи проспект за обиколка