Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Хонгконг

Watch Tower Bible and Tract Society

22/F, 1 Hung To Road,

Kwun Tong,

KOWLOON, HONG KONG

+852 3950-3500

Обиколки

понеделник до петок

8:15 до 11:00 часот и 13:00 до 16:00 часот

времетраење: 45 минути

Дејност

Го надгледува библиското образовно дело на Јеховините сведоци во Хонгконг и Макао. Се прават видеоснимки на хонконшки знаковен јазик.

Преземи проспект за обиколка