Префрли се на текстот

Јеховини сведоци

Select language македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Грција

Watch Tower Bible and Tract Society

Kifisias 77

GR 151 24 MAROUSI

GREECE

+30 210-619-7630

Обиколки

понеделник до петок

10:00 часот, 11:30 часот и 14:30 часот

времетраење: 1 час

Дејност

Се преведува библиска литература на грчки, грчко Брајово писмо, грчки знаковен јазик и на ромски (на дијалектот што се зборува во северна Грција, како и на дијалектот што се зборува во јужна Грција). Го надгледува делото на Јеховините сведоци во Грција и Кипар.

Преземи проспект за обиколка