Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Германија

Jehovas Zeugen

Am Steinfels 1

65618 SELTERS

GERMANY

+49 6483-41-0

Обиколки

понеделник до петок

8:00 до 10:00 часот и 13:00 до 15:00 часот

времетраење: 2 часа

Може да се остане уште 1 час за да се разгледа историската изложба.

Молиме големите групи да се пријават однапред.

Дејност

Подружницата за Централна Европа која се наоѓа во Селтерс (Германија) го надгледува проповедничкото дело во Австрија, Германија, Лихтенштајн, Луксембург и Швајцарија. Во оваа подружница има изложба преку која ќе можеш да се запознаеш со историјата на Јеховините сведоци во овие земји. Овде се печати и испорачува литература за повеќе од 25.000 собранија во околу 100 држави.

Преземи проспект за обиколка