Префрли се на текстот

Јеховини сведоци

Select language македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Гана

Nungua Police Checkpoint

Hse. No. J 348/4

Tema Beach Road

Nungua

ACCRA

GHANA

+233 30-701-0110

+233 30-2712-456

+233 30-2712-457

+233 30-2712-458

Обиколки

понеделник до петок

8:00 до 11:00 часот и 13:00 до 16:00 часот

времетраење: 1 час

Дејност

Се преведува библиска литература на тви, еви, га, дангме, нзема, фрафра и дагаре. Се прават аудио и видеоснимки на тви, еви и га. Се надгледува изградбата на просечно 60 Сали на Јеховините сведоци секоја година и се испорачуваат илјадници тони литература низ цела Гана.

Преземи проспект за обиколка