Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Франција

2 rue Saint-Hildevert

27400 LOUVIERS

FRANCE

+33 2-32-25-55-55

Обиколки

понеделник до петок

10:00 часот и 14:30 часот

времетраење: 2 часа

Дејност

Се преведува библиска литература на неколку јазици. Го надгледува делото на Јеховините сведоци во Франција, Маврициус, Сејшелите и прекуморските територии на Франција (Француска Гвајана, Гваделуп, Мартиник, Мајоте, Реунион, Сен Бартелеми, Сен Мартен и Сен Пјер и Микелон).

Преземи проспект за обиколка