Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Финска

Puutarhatie 60

FI-01300 VANTAA

FINLAND

+358 9-825-885

Обиколки

понеделник до петок

9:00, 10:30, 13:30 и 15:00 часот

времетраење: 1 час

Дејност

Подружницата во Финска ги надгледува активностите на околу 34.000 Јеховини сведоци во Белорусија, Естонија, Летонија, Литванија и Финска. Таа го надгледува преведувањето на библиска литература на десет јазици од кои четири се знаковни.

Преземи проспект за обиколка.