Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Филипини

186 Roosevelt Ave

San Francisco del Monte

1105 QUEZON CITY

PHILIPPINES

+63 2-224-4444

Обиколки

понеделник до петок

8:00 до 11:00 часот и 13:00 до 16:00 часот

времетраење: 1 час и 30 минути

Дејност

Се преведува списанието Стражарска кула на осум главни јазици на Филипините. Се прават аудио и видеоснимки на десет јазици. Се испорачува литература до 3.315 собранија.

Преземи проспект за обиколка.