Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Етиопија

Jehovah’s Witnesses, Yeka sub-city, Wereda 12;

Куќа 161 на улица „Kotebe“; 1 километар по „Kotebe University College“

ADDIS ABABA

ETHIOPIA

+251 11-617-0555

+251 91-121-3489 (мобилен)

Обиколки

понеделник до петок

8:00 до 11:00 часот и 13:20 до 16:00 часот

времетраење: 1 час

Дејност

Се преведува библиска литература на пет јазици што се зборуваат во Етиопија. Се надгледува библиското образовно дело во Етиопија и соседните земји, како и изградбата на сали за состаноци.

Преземи проспект за обиколка