Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Еквадор

Sociedad de Estudiantes de la Biblia - Testigos de Jehová

Kilometer 23,5 via a la Costa (600 метри пред патарината)

GUAYAQUIL

ECUADOR

+593 4-371-2720

Обиколки

понеделник до петок

8:30 до 10:30 часот и 13:30 до 15:30 часот

времетраење: 1 час и 30 минути

Дејност

Се надгледува активноста на повеќе од 900 собранија. Се преведува библиска литература на кичуа и неговите дијалекти, еквадорски знаковен јазик и шуар.

Преземи проспект за обиколка