Префрли се на текстот

Јеховини сведоци

Select language македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Демократска Република Конго

75, 13e Rue, Q. Industriel

LIMETE

KINSHASA

DEMOCRATIC REPUBLIC OF THE CONGO

+243 81-555-1000

+243 99-818-9791

Обиколки

понеделник до петок

9:00 до 10:30 часот и 13:30 до 15:00 часот

времетраење: 1 час

Дејност

Се преведува списанието Стражарска кула на 8 јазици, и друга литература на уште 30 јазици. Се испорачуваат околу 1.800 тони литература годишно до преку 3.763 собранија во Демократска Република Конго

Преземи проспект за обиколка