Префрли се на текстот

Јеховини сведоци

Select language македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Данска

Stenhusvej 28

DK-4300 HOLBAEK

DENMARK

+45 59-45-60-00

Обиколки

понеделник до петок

9:00, 10:30, 13:30 и 15:00 часот

времетраење: 1 час

Дејност

Скандинавската подружница ја надгледува активноста на околу 50.000 Јеховини сведоци во Гренланд, Данска, Исланд, Норвешка, Фарски Острови и Шведска. Го надгледува преведувањето на библиски публикации на шест јазици и на три знаковни јазици како и преведувањето на аудио и видеопубликации на неколку од тие јазици.

Преземи проспект за обиколка