Префрли се на текстот

Јеховини сведоци

Select language македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Централноафриканска Република

58 rue du Stade Boganda

BANGUI

CENTRAL AFRICAN REPUBLIC

+236 21-61-20-70

+236 21-61-89-25

+236 70-11-08-00

Обиколки

понеделник до петок

8:00 до 11:00 часот

времетраење: 1 час

Дејност

Се надгледува библиското образовно дело на Јеховините сведоци како и изградбата на сали за состаноци во Централноафриканската република и Чад. Се преведува библиска литература на санго и седум други јазици.

Преземи проспект за обиколка