Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Бугарија

Boulevard Tsar Boris III 227

1618 SOFIA-PAVLOVO

BULGARIA

+359 2-9559-590

Обиколки

понеделник до петок

8:00 до 11:00 часот и 13:00 до 16:00 часот

времетраење: 1 час

Дејност

Се надгледува активноста на околу 60 собранија и групи во Бугарија. Се преведува библиска литература на бугарски, бугарски знаковен јазик и ромски.

Преземи проспект за обиколка