Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Брегот на Слоновата Коска

Rue J-58 - Lot 1758

Deux-Plateaux

3ème tranche, Vallon

ABIDJAN

CÔTE D’IVOIRE

+225 2241-3606

Обиколки

понеделник до петок

14:00 до 16:00 часот

времетраење: 1 час

Дејност

Преведува библиска литература на јазиците абеј, ануин (индение), атие, бауле, бете, гуро, гуере, дида (лакота), ивориански знаковен јазик, јакоуба и сеноуфо (кебара). Прави аудиоснимки на брошури и драми на неколку јазици.

Преземи проспект за обиколка