Префрли се на текстот

Јеховини сведоци

Select language македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Бразил

Rodovia SP-141 - km 43

CESÁRIO LANGE-SP

18285-901

BRAZIL

+55 15-3322-9000

Обиколки

понеделник до петок

8:00 до 9:45 часот и 13:00 до 14:45 часот

времетраење: околу 2 часа

Дејност

Се печатат стотици милиони книги, брошури, списанија и трактати секоја година на преку 120 јазици.

Разгледување на изложба без водич

Библијата и нејзиниот автор. Во оваа изложба е прикажано како Библијата опстанала до денес и како нејзиниот автор ја зачувал нејзината порака и покрај обидите на противниците да ја променат.

Преземи проспект за обиколка