Префрли се на текстот

Јеховини сведоци

Select language македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Бенин

ARTJB (Association religieuse des Témoins de Jéhovah du Bénin)

Route Inter-Etat Cotonou-Parakou

AB-CALAVI

BENIN

+229 97-97-00-60

Обиколки

понеделник до петок

8:00 до 10:45 часот и 13:00 до 15:45 часот

времетраење: 45 минути

Дејност

Се преведува библиска литература на бариба, ган, зарма, јула, кабје, мур и фон. Испорачува литература на преку 500 собранија и групи во Бенин, Буркина Фасо, Нигер и Того.

Преземи проспект за обиколка