Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Белгија

Christian Congregation of Jehovah’s Witnesses

rue d’Argile-Potaardestraat 60

B-1950 KRAAINEM

BELGIUM

+32 2-782-00-15

Обиколки

понеделник до петок

8:00 до 10:30 часот и 13:00 до 15:30 часот

времетраење: 1 час и 30 минути

Дејност

Се надгледува активноста на Јеховините сведоци во Белгија. Во обиколката е вклучена и изложба за историјата на Сведоците.

Преземи проспект за обиколка