Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Австралија

12-14 Zouch Road

DENHAM COURT NSW 2565

AUSTRALIA

+61 2-9829-5600

Обиколки

понеделник до петок

08:30 до 11:00 часот и 13:00 до 16:00 часот. Нова обиколка на секои 30 минути.

Обиколката трае еден час. Може да се остане уште еден час за да се разгледа историската изложба, во која е прикажан напредокот на проповедничкото дело во Австралија и Океанија. Изложбата е отворена од 8:00 до 17:00 часот.

Дејност

Го надгледува библиското образовно дело на Јеховините сведоци во Американска Самоа, Австралија, Кукови Острови, Нов Зеланд, Ниуе, Норфолк, Самоа, Источен Тимор и Тонга. Го координира преведувањето на библиска литература на 24 јазици.

Преземи проспект за обиколка