Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Аргентина

Av. Elcano 3820 PB Chacarita

C1427BVV CDAD. AUT. DE BUENOS AIRES

ARGENTINA

+54 11-3220-5900

GPS Coordinates: -34.581015, -58.460560

Обиколки

понеделник до петок

8:30 до 10:30 часот и 13:30 до 15:30 часот. Секој час започнува нова обиколка.

времетраење: 1 час и 30 минути

Дејност

Ја надгледува активноста на Јеховините сведоци во Аргентина и Уругвај. Се преведува библиска литература на аргентински знаковен јазик, уругвајски знаковен јазик, ромски јазик (Аргентина) и на четири други домородни јазици: вичи, кичуа (сантијаго дел естеро), пилага и тоба.

Преземи проспект за обиколка