Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Ангола

Avenida Talatona 1

LUANDA

ANGOLA

+244 923-166-760

Обиколки

понеделник до петок

8:00 до 11:00 часот и 13:00 до 16:00 часот

времетраење: 45 минути

Дејност

Го надгледува преведувањето на библиска литература на осум јазици, вклучувајќи го и анголскиот знаковен јазик. Исто така, ја надгледува изградбата на Сали за состаноци и испорачува литература во над 1.600 собранија на Јеховините сведоци во Ангола.

Преземи проспект за обиколка