Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Информации за канцелариите и обиколките

Срдечно те покануваме да ги разгледаш нашите канцеларии и печатници. Побарај ги адресите и термините за обиколки.

 

Британија

Watch Tower

The Ridgeway

LONDON

NW7 1RN

ENGLAND

+44 20-8906-2211

Обиколки

понеделник до петок

Од 8:00 до 11:00 часот и од 13:00 до 16:00 часот. Секој час започнува нова тура.

времетраење: 1 час и 30 минути

Дејност

Се печатат преку 200 милиони списанија и брошури годишно и се испорачуваат во 100 земји низ светот. Во обиколката е вклучена изложба под наслов: „Библијата во Британија“.

Преземи проспект за обиколка