Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Нашиот живот и служба — работни листови  |  септември 2017

 ДА ЖИВЕЕМЕ КАКО ХРИСТИЈАНИ

Биди верен кога ќе се најдеш во искушение

Биди верен кога ќе се најдеш во искушение

Гледај го видеоклипот Биди верен како Исус — кога ќе се најдеш во искушение, а потоа одговори на следниве прашања:

  • Како беше испитана верноста на Сергеј?

  • Што му помогна на Сергеј да остане верен?

  • Како Сергеј му донесе фалба на Јехова со својата верност?