Префрли се на текстот

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

Select language македонски

 ОД РИЗНИЦАТА НА БОЖЈАТА РЕЧ | ПСАЛМИ 142-150

„Велик е Јехова и достоен за најголемата фалба“

„Велик е Јехова и достоен за најголемата фалба“

145:1-5

Јеховиното безгранично величие го мотивирало Давид да го фали Јехова засекогаш

145:10-12

По примерот на Давид, верните Божји слуги имаат желба често да си зборуваат за моќните дела на Јехова

145:14

Давид не се сомневал дека Јехова може и сака да му помага на секој свој слуга