Префрли се на текстот

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

Select language македонски

13-19 ноември

АВДИЈА 1 — ЈОНА 4

13-19 ноември
 • Песна 42 и молитва

 • Воведни зборови (3 мин. или помалку)

ОД РИЗНИЦАТА НА БОЖЈАТА РЕЧ

 • Учи од своите грешки“: (10 мин.)

 • Најди духовни бисери: (8 мин.)

  • Авд 10 — Како Едом бил истребен засекогаш? (w07 1/11 стр. 13, пас. 5)

  • Авд 12 — Што учиме од Божјата осуда над Едом? (jd стр. 112, пас. 4-5)

  • Што научи за Јехова од материјалот за читање од Библијата за оваа седмица?

  • Кои други духовни бисери ги пронајде во овој материјал?

 • Читање на Библијата: (4 мин. или помалку) Јон 3:1-10

ДАЈ СЀ ОД СЕБЕ ВО СЛУЖБАТА

 • Прв разговор: (2 мин. или помалку) wp17.6, тема од насловната. Постави темел за повторна посета.

 • Повторна посета: (4 мин. или помалку) wp17.6. Списанието било оставено претходниот пат. Прикажи повторна посета. На крај, презентирај публикација што е наменета за библиски курс.

 • Библиски курс: (6 мин. или помалку) ld стр. 12-13 (избери кои слики да ги разгледате).

ДА ЖИВЕЕМЕ КАКО ХРИСТИЈАНИ