Префрли се на текстот

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

Select language македонски

28 ноември — 4 декември

ПЕСНА НАД ПЕСНИТЕ 1-8

28 ноември — 4 декември
  • Песна 106 и молитва

  • Воведни зборови (3 мин. или помалку)

ОД РИЗНИЦАТА НА БОЖЈАТА РЕЧ

ДАЈ СЀ ОД СЕБЕ ВО СЛУЖБАТА

  • Прв разговор: (2 мин. или помалку) bh. Понуди ја книгата со помош на видеоклипот Зошто да ја проучуваш Библијата? (Забелешка: Не го пуштај видеоклипот за време на презентацијата.)

  • Повторна посета: (4 мин. или помалку) bh. Покани го лицето на состанок.

  • Библиски курс: (6 мин. или помалку) bh 30-31, пас. 8-9.

ДА ЖИВЕЕМЕ КАКО ХРИСТИЈАНИ