Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Нашиот живот и служба — работни листови  |  март 2017

 ОД РИЗНИЦАТА НА БОЖЈАТА РЕЧ | ЕРЕМИЈА 1-4

„Јас сум со тебе за да те избавам“

„Јас сум со тебе за да те избавам“
ИЗГЛЕД
Text
Image

Еремија имал неполни 25 години кога Јехова го поставил за пророк. Тој мислел дека не може да ја исполни оваа одговорност, но Јехова го уверил дека и понатаму ќе го поддржува.

  1. 647

    Еремија станал пророк

  2. 607

    Ерусалим е уништен

  3. 580

    Книгата е завршена

Сите датуми се пр.н.е.