Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Нашиот живот и служба — работни листови  |  мај 2017

 ОД РИЗНИЦАТА НА БОЖЈАТА РЕЧ | ЕРЕМИЈА 32-34

Знак дека Израелците ќе се вратат

Знак дека Израелците ќе се вратат
ИЗГЛЕД
Text
Image

32:9-14

  • Еремија направил сѐ што требало за да купи една нива

33:10, 11

  • Поради својата добрина, Јехова ветил дека ќе им прости на заробениците кои ќе го прифателе неговиот укор и дека ќе ги врати во Израел

Како Јехова покажал дека е добар спрема тебе?