Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Нашиот живот и служба — работни листови  |  јули 2017

 ОД РИЗНИЦАТА НА БОЖЈАТА РЕЧ | ЕЗЕКИЕЛ 11-14

Имаш ли меко срце?

Имаш ли меко срце?

Кои се Јеховините мерила?

11:19

  • Забава и рекреација

  • Облека и изглед

  • Љубов и простување

Како можам уште подобро да ги применувам Јеховините мерила?

11:20

  • Забава и рекреација

  • Облека и изглед

  • Љубов и простување