Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Нашиот живот и служба — работни листови  |  јули 2017

 ОД РИЗНИЦАТА НА БОЖЈАТА РЕЧ | ЕЗЕКИЕЛ 15-17

Дали си ги одржуваш ветувањата?

Дали си ги одржуваш ветувањата?

17:18, 19

  • Која заклетва ја прекршил Седекија?

    Кои биле последиците од тоа?

  • Кои ветувања сум ги дал и кои договори сум ги направил?

    Кои се некои можни последици ако не ги исполнам?