Префрли се на текстот

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

Select language македонски

 ОД РИЗНИЦАТА НА БОЖЈАТА РЕЧ | ИСАИЈА 47-51

Јехова ги благословува послушните

Јехова ги благословува послушните

48:17

  • Јехова грижливо ни го покажува патот по кој треба да одиме за да имаме среќен живот. Ако сме му послушни, тоа е за наше добро

„Мир... како река“

48:18

  • Јехова ветил дека ќе ни даде голем мир што ќе биде како голема река која тече и никогаш не пресушува

„Праведност како морски бранови“

  • Нашите праведни дела може да бидат безбројни како морските бранови кои никогаш не престануваат