Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Нашиот живот и служба — работни листови  |  февруари 2016

 ОД РИЗНИЦАТА НА БОЖЈАТА РЕЧ | НЕЕМИЈА 5-8

Неемија бил извонреден надгледник

Неемија бил извонреден надгледник

Тишри 455 пр.н.е.

8:1-18

  1. Најверојатно во оваа прилика, Неемија му кажал на народот да се собере за да му оддаде слава на вистинскиот Бог

  2. Уследила голема радост

  3. Семејните поглавари се собрале за да видат како можат уште поверно да го следат Божјиот закон

  4. Народот се подготвил да го прослави Празникот на сениците