Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Нашиот живот и служба — работни листови  |  август 2017

 ОД РИЗНИЦАТА НА БОЖЈАТА РЕЧ | ЕЗЕКИЕЛ 39-41

Што учиш од видението на Езекиел за храмот

Што учиш од видението на Езекиел за храмот

40:10, 14, 16

  • Стражарниците и високите столбови покажуваат дека Јехова има поставено високи мерила за своите слуги

  • Прашај се: „Како можам да се држам за Јеховините возвишени и праведни мерила?“