Префрли се на текстот

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

Select language македонски

 ОД РИЗНИЦАТА НА БОЖЈАТА РЕЧ | ЕЗЕКИЕЛ 35-38

Гог од Магог наскоро ќе биде уништен

Гог од Магог наскоро ќе биде уништен

Библијата кажува што ќе се случува пред и после уништувањето на Гог од Магог.

 • От 17:16-18

  Со кој настан ќе почне големата неволја?

 • Езе 38:2, 11, 15

  Кој ќе го нападне Јеховиниот народ?

 • От 16:16

  Во која војна Јехова ќе го уништи Гог од Магог?

 • От 20:4

  Колку време ќе владее Христос?

Како можам духовно да се подготвам за нападот на Гог од Магог?