Префрли се на текстот

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

Select language македонски

22-28 август

ПСАЛМИ 106-109

22-28 август
 • Песна 2 и молитва

 • Воведни зборови (3 мин. или помалку)

ОД РИЗНИЦАТА НА БОЖЈАТА РЕЧ

 • Благодарете му на Јехова“: (10 мин.)

 • Најди духовни бисери: (8 мин.)

  • Пс 109:8 — Дали Бог предодредил Јуда да го предаде Исус за да се исполнат пророштвата? (w00 15/12 24, пас. 20; it-1-Е 857-858)

  • Пс 109:31 — Во која смисла Јехова „ќе му застане оддесно на сиромавиот“? (w06 1/9 14, пас. 8)

  • Што учам за Јехова од материјалот за читање од Библијата за оваа седмица?

  • Кои мисли од материјалот за читање од Библијата за оваа седмица можам да ги применам во службата?

 • Читање на Библијата: (4 мин. или помалку) Пс 106:1-22

ДАЈ СЀ ОД СЕБЕ ВО СЛУЖБАТА

 • Прв разговор: (2 мин. или помалку) ll 6. Постави темел за повторна посета.

 • Повторна посета: (4 мин. или помалку) ll 7. Постави темел за следната посета.

 • Библиски курс: (6 мин. или помалку) bh 178-179, пас. 14-16. Помогни му на интересентот да увиди како може да го примени материјалот.

ДА ЖИВЕЕМЕ КАКО ХРИСТИЈАНИ