Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Воведи во библиските книги

Вовед во Јов

Вовед во Јов

Краток преглед на библиската книга Јов која ни кажува нешто повеќе за спорното прашање околу тоа кој има право да владее.