Префрли се на текстот

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

Select language македонски

Вовед во Естира

Вовед во Естира

Краток преглед на околностите и настаните за кои зборува книгата Естира. Од оваа книга дознаваме како Естира храбро се зазела за Божјиот народ.