Префрли се на текстот

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

Select language македонски

Што е вистинска љубов?

Начинот на кој љубовта е прикажана во љубовните приказни понекогаш е причина за скршено срце, но вистинската љубов се темели на проверените библиски начела.

Што е вистинска љубов? — Увод

Извлечи корист од библиските начела изнесени во филмот, но имај на ум дека во светот има различни обичаи кога станува збор за романтичните врски.

Што е вистинска љубов?

Библиските начела можат да им помогнат на христијаните да изберат добар брачен другар и да ја зачуваат вистинската љубов во бракот.