Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Јеховините сведоци — организирани за да ја пренесуваат добрата вест

Јеховините сведоци повеќе од 100 години организирано ја пренесуваат добрата вест. Тоа го прават на стотици јазици и во над 200 земји. Зошто проповедањето е толку важно? И како се извршува во светски рамки? Одговорите ќе ги најдеш во овој филм.