Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

СТРАЖАРСКА КУЛА мај 2015 | Дали крајот е близу?

На што помислуваш кога ќе ги чуеш зборовите „крајот на светот е близу“? Дали тоа те загрижува?

ТЕМА ОД НАСЛОВНАТА

Што е крајот?

Дали си знаел дека тоа што ни го открива Библијата за крајот е добра вест?

ТЕМА ОД НАСЛОВНАТА

Дали крајот е близу?

Во оваа статија ќе прочиташ четири обележја спомнати во Библијата кои го навестуваат крајот.

ТЕМА ОД НАСЛОВНАТА

И ти можеш да преживееш

Како можеме да преживееме? Дали треба да си собираме резерви со храна или да си правиме засолниште?

Дали сте знаеле?

Дали археолошките откритија го поткрепуваат библискиот извештај? Кога лавовите исчезнале од библиските земји?

БИБЛИЈАТА МЕНУВА ЖИВОТИ

Дознав дека Јехова е милостив и дека простува

Норман Пелетје уживал да ги мами луѓето. Но, многу бил трогнат од еден библиски стих.

УГЛЕДАЈТЕ СЕ НА НИВНАТА ВЕРА

„Зар сум јас на местото на Бог?“

Дали меѓу членовите на твоето семејство има нарушени односи поради љубомора, предавство или омраза? Ако да, библискиот извештај за Јосиф може да ти помогне.

Одговор на библиски прашања

Колку трае Судниот ден?

Други онлајн содржини

Што ќе постигне Божјето Царство?

Дознај што можеш да очекуваш кога Божјето Царство ќе владее над Земјата.