Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Стражарска кула  |  Бр. 6, 2017

Вовед

Вовед

Што мислиш?

Кој е најдарежливата личност?

„Секој добар дар и секој совршен подарок е одозгора, зашто слегува од Таткото на небесните светла“ (Јаков 1:17).

Од ова списание ќе дознаеш кој е најдобриот подарок од Бог, и како може да покажеш дека го цениш.