Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Стражарска кула  |  Бр. 5, 2017

Вовед

Вовед

ШТО МИСЛИШ?

Постојат ли ангели? Библијата вели:

„Благословувајте го Јехова, ангели негови, моќни во силата, кои ја извршувате неговата реч и ги слушате неговите заповеди“ (Псалм 103:20).

Овој број на Стражарска кула објаснува што вели Библијата за ангелите и какво влијание имаат тие врз нашиот живот.