Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Префрли се на содржината

Јеховини сведоци

македонски

Стражарска кула  |  Бр. 4, 2017

Вовед

Вовед

ШТО МИСЛИШ?

Дали е Божја волја луѓето да умираат? Библијата вели: [Бог] ќе ја избрише секоја солза од нивните очи и смрт нема да има веќе“ (Откровение 21:4).

Ова списание објаснува што вели Библијата за животот и смртта.